Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chat
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vyvedení z omylu

(Janekpilot, 14. 10. 2009 20:06)

Dobrý den všem.Chtěl jsem jen podotknout že Hitler nebyl malíř pokojů což je všeobecně vžitý názor,ale měl střední průmyslovku s maturitou.Pokoušel se malovat obrazy i když nic moc to nebylo ,ale prvávě proto že to maloval on je to dnes nesmyslně nadhodnocené a jeho skice se po aukcích prodávájí za statisíce.Nechápu to.A co se týče jeho židovských předků proběhly médiama spekulace o tom že by je mohl mít,ale on měl ( i když dnes již hostoricky ne prokazatelné) arien ausweise nebo nějak tak se t opíše promiňte mi moji němčinu .Tzn árijský pas což byl doklad vydaný na základě zjišťování původu a předků několik pokolení zpět.Nevím přesně kolik.Ale kdo měl prokazatelně židovské předky byl Adolf Eichmann.A to nepopiratelně.Další kandidát s pravděpodobným židovským původem je ministr propagandy Josef Goebels!!!Bohužel za éry jejich působnosti se jim to podařilo tak dokonale dementovat a překrotit fakta že dnes je to téměř nemožné historicky doložit,škoda.

nazor

(DEIV, 14. 10. 2009 14:00)

Potreboval by po drzce pitomec jeden ty vubec nemas paru o co jde ja nechci zit ve svete kde se budu bat ze na me z kazdyho rohu vyskoci nejakej zmatlanej cigan co potrebuje penize!do hajzlu s nima na potkani strilet protoze to je jedinej zpusob jak se jich zbavit. Volte DELNICKOU STRANU ta s nima zatoci

pro adolfa

(zabit, 11. 10. 2009 4:37)

pro adolfa ...přísahám bohu že dostat někdy do ruky takovýho zmrda jako seš ty ty chcípáku ubohej tak bych s tebou provedl takový pekla že bys sis pořádně rozmyslel co se ti honí v té tvé očividně vydlabané hlavě..!!! zamysli se a skoč z okna

reakce pro adolfa

(Marcela, 8. 10. 2009 12:49)

Tak zrovna tobě ty tupej kreténe bych ti tam posla celou rodinu aby jsi věděl co ten tvůj obdivovatel Hitler obyčejnej malíř pokojů a především ŽID dělat a možná pokud by jsi přežil ikdyž s tvou inteligencí pochybuju!!!! tak by sis to zvedání pravé pracky možná rozmyslel ty hlupáku ubohej.

hajzli!!!

(denisa, 5. 10. 2009 17:12)

Nemcum by se melo delat to same co zidum a zidovskym detem a tehotnym zidovskym matkam!!!!! Jsou to upln hovada!!!! Vsichni zidi by se meli pomstit a ja ikdyz zidovka nejsem bych se velice rada pridala!!!!

osvětim

(noža, 18. 8. 2009 20:39)

je možne projit si muzeum bez pruvodce a da se platit českymi korunami?

Slovy dívky ze smíšeného manželství...

(HalfGipsyWoman, 14. 7. 2009 12:29)

Každá krize společnosti vede ke shazování viny na ty nejslabší a méně oblíbené jedince. Tady už nejde jen o „xenofóbní hošany“, kteří si svou nenávistí kompenzují méněcennost, zanechanou výchovou despotického otce a posléze mají potřebu vést smečku submisivních jedinců a mstít se na někom, kdo je pro ně snadným terčem. Právě ta podpora rádoby nestranné veřejnosti je upevňuje v jejich přesvědčení a burcuje je k mnohem horším činům, než by byly schopni vykonat při všeobecném utvrzování, že jde o zcela nepřípustnou a neopodstatněnou věc. Oni pouze neumí se svým životem lépe vynaložit, stejně tak jako právě ta "nepřizpůsobivá" menšina. Potřebují si připadat vyjímeční a silnější, než ve skutečnosti samostatně jsou.
A co tedy s nepřizpůsobivými občany?
Začít se musí u našich dětí. Co asi vyroste z chlapce, kterého maminka již ve školce varuje před spolužákem tmavé pleti, protože přece všichni Rómové jsou špatní? Pomoci oběma stranám by mohlo spíše vzájemné stmelování dětí předškolního věku. Separování minority vede pouze k jejich vzájemnému utvrzování o tom, že doopravdy nenáviděnou minoritou jsou a nemotivuje je to k dokazování své plnohodnotnosti.
Na druhé straně máme zase romského chlapce, kterého ihned přeřadí do zvláštní školy kvůli špatnému průměru a nepřizpůsobivosti. Od dětství mu společnost i rodina vštěpuje myšlenku, že Romy nemá nikdo rád a že jsou špatní. Jeho malé sebevědomí mu pak napomůže se s touto myšlenkou sžít. Nemá ambice a přizpůsobí se svému okolí.
Už můj dědeček, který strávil několik let v koncentračním táboře varoval, že za podpory Německa se Romové v Čechách dožijí druhého holocaustu(zemřel v r. 1979). Jako Rom s židovskými předky byl předem odsouzen, ale díky jeho působnosti na lidi a znalosti NJ se stal pro vedení tábora potřebným pro komunikaci s ostatními. Byl pro ně ale nadále jen poddruhem a když jednou chtěl jeden důstojník z rozmaru rozdělit dědečka s jeho přítelem ze slovenska, vzal ho k místu, kde se bavil tím, že házel nemocné zajatce do spalovací pece. Když se zbraní u spánku vyděšeně hleděl na kamaráda stojícího před pecí, důstojník na něho křičel "Du oder dieser smutziger Bastard". On se mu postavil... A o pár dní později ho i s kamarádem ukrývali partyzáni v lese, jako uprchlíka z tábora. Na památku mu do jeho smrti zůstala kolující střepina v zádech....A slib jeho kamaráda, že za záchranu života dostane jeho sestru za ženu. Taky že ano. Já ho nepoznala, ale vím, že nebýt jeho výchovy a smutných životních zkušeností, předávajících se podrobně v naší rodině z generace na generaci, bychom nebyli tím, čím jsme dosud.
Nikdy bychom nedokázali tak jako Češi se svou klasickou náturou, zavrhnout člena rodiny, závidět mu, dělat naschvály. I když sami máme něčeho nedostatek, dáme cokoliv za to, aby náš bližní trpěl méně než my sami. Jsme cílevědomí a hrdí. Mnozí jsme dosáhli hodně úspěchů. Vlivem dobré výchovy, snahy sžít se s okolím i přes všechny útrapy a příkoří jsme si sami probojovali cestu na vrchol své seberealizace. Naše rodina nás podporovala v tom co nás baví a pro nás bude vždy na prvním místě. Jsme propojeni, jako bychom byli jeden....

Nevím jak to vidíte vy, ale já s tím chci něco dělat alespoň slovy...


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5