Jdi na obsah Jdi na menu
 


United State Holocaust Memorial Museum

21. 3. 2008

Auschwitz pohledem SS:

Snímky nacistického vedení v táboře

ObrazekV lednu 2007 obdržel USHMM dar formou alba s fotografiemi. Nápis "Auschwitz 21.6.1944" na jeho první straně signalizoval jedinečnost alba. Dle zjevných indícií se zdá, že majitelem alba byl zcela jistě SS-Obersturmführer Karl Höcker, pobočník velícího důstojníka Auschwitz, SS-Sturmbannführera Richarda Bära. Höcker byl v táboře od května 1944 do evakuace tábora v lednu 1945. 

ObrazekFotografie zobrazjí Höckera s ostatními důstojníky SS v Auschwitz v létě 1944, tedy v době největšího masového vraždění Maďarských židů. Můžů, žen a dětí.  

-

-                                              

ObrazekKarl Höcker se objevuje téměř na každé fotografií, ale zřídka se objevují v historických záznamech. Byl pobočníkem velícího důstojníka právě v nejvíce vražedných měsících v existenci tábora. Kdo byl, a jak se do Auschwitz dostal ?

-

ObrazekNarodil se v německém Engershausenu v prosinci 1911 jako nejmladší ze šesti dětí. Jeho otec, stavební dělník byl zabit v první světové válce. V roce 1937 se oženil, za dva roky se mu narodila dcer a v říjnu 1944 syn.

-

Další informace najdete na stránkách USHMM:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář