Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zamyšlení

(Miroslav Karas, 21. 9. 2008 23:10)

jsem toho názoru,že hrůzy války bysme si měli pořád připomínat a nezáleží na tom, jak dlouho je po válce.Naše děti netuší co je to válka a jakou hrůzu dokáží napáchat lidé,kteří nectí Boží slovo.Proč jsme Bohu dovolili aby odešel z našich životů,z našich škol, z naší země.Proč jsme zapoměli na jeho největší přikázání MILUJ BLIŽNÍHO SVÉHO JAKO SEBE SAMA.

komentar

(komentar, 9. 9. 2008 20:19)

Proč se tolik zaobíráme minulostí? Ano, samozřejmě , že je důležité vědět jaká hrůzy se děli a koncentrační tábory a holokaust to jen potvrzují, ale myslím, že by se z toho svět měl už konečně oklepat a koukat do budoucnosti, a nemyslím tím jen povahu lidí a dávat pozor aby nebyla opět nějaká válka, ale měli by jsme se spíše zaobírat tématy jako je globální oteplování,, znečistění ŽP atd, nejsem nejaký ten zelený aktivista ,ale myslím si , že toto je skutečný problém.......a reálný.Tím také zároveň nechci říkat , že neonacisté a fašisté jdou dobrá věc pro společnost.

poznamka

(Valka, 9. 9. 2008 20:11)

Ach jo, meli by jste o tom alespon neco vedet , kdyz uz sem pisete tyto polopravdy, ale samozrejme, ze nazor je nazor.

Reakce - TerezYe, 04. 07. 2008 17:06

(Tofl, 9. 7. 2008 21:19)

Musím upřesnit, že AH byl pouze loutka. Možná to tak nevypadalo ale byli to vůdcové nacistických stran, kteří hledali někoho, kdo by se uměl vyjadřovat a AH byl pro ně tím pravým. Bylo to někdy v době velké hospodářské krize, kdy na AH narazily. AH využil jen situace poválečné Evropy a začal sjednocovat lidia oblbovat je. AH uměl pouze diskutovat a dobře mluvit, jinak jako vůdce selhal. S konečným řešením a plynovými komorami přišel až Himmler. To Hitlerovy pobočníci mohli za hrůzy. AH rozdával jen rozkazy a hrál si na poloboha. . . V SSSR se pouze vše předávalo z ruky do ruky, podle toho kdo byl u moci. Jinak sovětské hrůzy se tam děly od války až po pád SSSR . . . Jinak souhlasím s tím, že se dnes dějí podobné či dokonce horší věci i dnes ( Guantanámo-USA, Kuba, Čína, Zimbawe, arabské země-Írák, Afghánistán a mnohé další země . . . lidé si pořád budou ubližovat a dělat hrůzné činy . . . vše se točí dokola, jen se mění doba . . .

.................

(TerezYe, 4. 7. 2008 17:06)

nejdříve bysem upřesnila rozdíl mezi Hitlerem a Stalinem a spol. Hitler byl jeden vladce celeho Německa a generalove co bojovali např. v Africe o koncentračních táborech v Evropě neměl tušení.... Prostě generalove chtěly vyhrat valku, ziskat uzemi, ale Hitler se chtěl zbavit židů a zabijel všechny kdo mu v tom překážely... V bývalém SSSR všichni dobře věděli o tom co se děje na sibiři kolik lidi umira, že všechny křesťany mlátí atd. Prostě v Německu byl jenom Hitler a v SSSR byl Lenin, Stalin atd. Když se na to podivate z jineho uhlu, je to porád to samé podivejte se např. do Číny, Vietnamu, do ruskych věznic, prostě je to pořád dokola... lidi chtěji moc nad celym světem... už Adam a Eva zhřešily a my hřešime taky... prostě se to nedá zastavit...

...

(iris, 1. 7. 2008 20:18)

(Petra, 25. 03. 2008 02:48)- jo tak hitler mel ideu aha a miliony zavrazdenych zidu...nic v pohode...vynalezli se leky jooo a za jakou cenu???? Mengele mimochodem pro tebe asi vyborny lekar....nechal malym detem vstrikovat do oci barvivo aby stvoril modrooke blondaky, pitval lidi zaziva kdybys to zazila mluvila bys jinak....prisival jim ruzne koncetiny k sobe atd atd....no proste lekarske experimenty... proc ne ze???

reakce

(eva, 5. 6. 2008 17:42)

Je pravda že na Stalinovi je opravdu něco....Ale to už také všechno víme,kdo to byl,co byl zač,jeho praktiky.Ale zkrátka 2.světová je opravdu něco jiného.Jednotit Evropu? spíše vyhladit Evropu a nastolit pouze árijskou rasu...Léky???bohužel o žádných nevím a i kdyby...kdo je vynalézal...Mengele??? opravdu zvláštní přístup lékaře ke svým pacientům....Že jsme zmatení???ale kdepak, jen myslíme a díváme se kolem se a snažíme se zjistit o těch hrůzách vše.Chápu že Stalin byl Stalin ale nezpůsobil tolik hrůzi jako Hitler....To že Hitler zfanatizoval celé německo.....každý z těch lidí mělo rozum,bohužel...všuichni víme jak to dopadlo.a i když neměli na vybranou mohli se chovat jinak.podívejte s enad dnešní němce....chovají se jako kdyby jim patřil svět,když tam přijedete jste jen p'ovl a ti co na vás nechtějí vydělat se s vámi zahazovat nebudou....myslím že přesně takhle tozačínalo..nemyslíte??

Zamyslet se a přemýšlet

(Tofl, 22. 5. 2008 15:25)

Po přečtení vašich komentářů se mi zdá, že jste někteří zmatení. za prvé, za hrůzy II. svět. války nemůže jeden národ ale jedinci. Strašně málo Němců vědělo co se za jejich zády děje. Byli oblbování menšinou, která byla zrovna u moci.
Je to něco podobného, jako když komunisté v 50. letech u nás oblbovali obyčejné lidi. Všichni vidí, že Nacisté a fašisté byli nejhorší ale už nevidí, že Stalin dělal to stejné v bývalém SSSR a při tom povraždil v koncent. táborech mnohem více lidí než samotní nacisté.
Osobně zastáván názor, že různé koncentrační tábory, plynování, vraždy a podobné zvěrstva jsou nepřijatelné. Pokud chceme aby se to nevrátilo, musíme neustále diskutovat o chybách našich předků. nesmíme zapomenout. pokud zapomenem, tak se zlá doba zase vrátí.
Není důležité a těžké odsuzovat, ale ptát se proč k těm hrůzám došlo. Proč si toho nikdo nevšiml. Jak je možné, že nacisté 5 let vše drželi v tajnosti a o prvních koncent. táborech se svět dozvěděl až na konci války?
Odsuzovat je lehké ale klást si správné otázky a umět na ně odpovědět je mnohem složitější...

trochu se zamyslet

(Martin, 28. 3. 2008 17:49)

To petra: Nemám ve zvyku moc reagovat na nějaké příspěvky, ale váš měopravdu dojal. To myslíte vážně???NEbo je někdo z rodiny němec. To co se zde dělalo je neomluvitelné, nemůžete srovnávat hrušky s jablky. To že dnešní spoluobčané jsou nepřizpůsobivý je také věcí politickou a také tím, že si tyto občany takto vychováváme. 6e se díky pokusum 2sv války vynalezly léky? No myslím že se to dalo dobře zkoušet i jinak než jen na bezbraných ženách. A tatíček Hitler mel plán na sjenocení evropy? Prosím přečtěty si mein kampf a zjistíte, že to byl blázen. Dnešní němci za hříchy svých otců nemohou, ale proboha snad v dnešní době nebudeme obhajovat vyhlazování národů. Víte např kolik bylo uplynováno maďarských židu v brezince??? přes 400 000 tak takhle se nuduje jednotná evropa, to by tu byl Hitler za chvíli sám.

Lotři

(Irenka, 16. 3. 2008 18:32)

Myslím si , že dnešní Němci už jsou v suchu a litují a stydí se za své předky, ale dnešní neonacisté a fašišté a lidi, kteří uznávají Hitlera a Heilují kde můžou a řvou na svých stupidních pochodech "Židi do plynu" tak ty bych tam strčila, protože oni nemají páru o tom co se v té době dělo a zasloužili by řádně otevřít oči!!!!!!

Konečně realita...

(Mia, 24. 2. 2008 13:27)

..všichni vědí co to sou koncetráky,ale nikdo si neumí představit jak tam ty lidi trpěli..já bych dala každýmu za povinnost si prohlídnout tyhle stránky,protože všude to přikrešlujou,nikde neukážou realitu.Nacisti byli hovada,to ani nebyli lidi,protože každej normální člověk má v sobě kousek citu,ale tyhle dementi ho neměli ani za mák.A přesně tak,doufám,že se smažej v pekle !

hnus

(vjta, 9. 1. 2008 11:39)

jeto hnus fuj

Neoplácejme zlo zlem

(Jasněnka, 6. 1. 2008 15:34)

Není dobře oplácet zlo zlem, není v našich silách odplatit a pomstít všechny ti lidi, kteří prošli tím peklem, ale můžeme, tedy musíme zabránit tomu, aby se něco takového stalo znova.

bože..

(Daisy, 23. 12. 2007 22:21)

nechápu jak to mohli dělat..v klidu zabít tolik lidí..tohle nedává smysl..zkurvení fašisti..přesně tak..zavřít je do táborů a nechat je aby si prožili to stejný..nebo snad i horší..okradli je, ´´zotročili´´, týrali, a většinu povraždili..doufám že se smaží v pekle

!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(Beruna, 20. 11. 2007 10:09)

Reakce na poslední komentář ze dne 9.11.2007 - já osobně bych je hned nezabíjela. Po shlédnutí všeho co se týká koncentračních táborů a aktivit fašistů jsem toho názoru - zavřít je do těchto táborů a zacházet s nimi ještě hůř než oni, do té doby než by chcíply vysílením a na nemoce,umrzly při plném vědomí nebo se upekly na slunci, ponižovat je a urážet. Jenže je problém,tihle novodobý němci to znají pouze z historie a naše pomsta by nás nakonec dostihla za mřížema.Je to hnus a Pan Bůh jim to oplatí.....

Hrůza !!!!

(jara, 9. 11. 2007 7:41)

Ti co to maj na svědomí,byli a jsou Kurvy a Fašisti z Německa !!!!!!!!!!!!!!!!! Němci jsou vrazi a je potřeba je vystřílet a vyzabíjet !!


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9