Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koncentrační tábor Dachau

Bez komentáře
 

Fotografie

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

RE:SS

(kaja, 28. 10. 2012 23:46)

ty jsi dobrej debil,mel by ses nechat vysetrit a co sem vubec lezes kdyz mas tak inteligentni reci.Kdyby se dal vratit cas ty bys mel byt mezi prvnima co tim prosli,misto tech chudaku co za nic nemohli a byli lepsi nez ty a ss.Mel by ses stydet chudacku

je to hruza

(Míja, 26. 10. 2012 9:35)

Je to hruza jak se dokázalo zacházet s lidmy je to nelické a odporné.Když jsi myslýš že SS bylo tak inteligentní tak proč tak s lidny zacházely a porč po válce tak rychle osud utíkaly nebo páchaly sebe vraždy .Od Hitlera po SS Gestato a po atd . všichni to byly jen fanatyci kteří by jsi zasloužily jít do koncentráku všichni a prožít to tam a Mengele dvoujnásob toho bych uplně zabyjela pomalu . Je to hnus a hruza co se dělo moje teta a strejda byly v konentráčním táboře přežil je strejda ale ten měl problémy do konce živoat a polde vypravění jse mu ana nedivým no hnus pak mně dokáze naštvat někdo kdo zvadá ruku a volá Hytlera já bych je na nistě zmlátial

hnus

(mila, 11. 9. 2012 7:02)

tomuhle se jenom tezko da uverit!ceho ty lidi?byli schopny!hruza hruz!

4.5.20011. R.

(Robert, 4. 4. 2011 18:21)

v kazdem pripade zajimave fotky. Jen skoda ze malo. Osobne jsem tabor videl, nedaleko 15km bydli ma tante. Hodilo by se,vic fotek z urcitych budov. Casem muzu pridat sve fota. Pac se o to dost zajimam! Mam originalni fotky z te doby od babicky. A dost zajimave.

Re: 4.5.20011. R.

(akacina, 27. 4. 2012 20:18)

nemate nahodou fotku Block 15/4 Dachau 3K... muj dedecek tam byl umucen...mame dopisy co psal babicce, telegram o umrti a dokonce seznam satstva, ktere poslali na vyzadani...moja maminka povedala,ze to bola strasna podivana....dedecek byl zapasnik v recko-rimskem stylu a zucastnil sa v r. 1924 olympiady v Parizi ako vzperac a obsadil 16.misto ....viem,ze uz je neskoro, ale stale hladam niekoho kto tam s nim bol.

Re: 4.5.20011. R.

(akacina, 27. 4. 2012 20:20)

nemate nahodou fotku Block 15/4 Dachau 3K... muj dedecek tam byl umucen...mame dopisy co psal babicce, telegram o umrti a dokonce seznam satstva, ktere poslali na vyzadani...moja maminka povedala,ze to bola strasna podivana....dedecek byl zapasnik v recko-rimskem stylu a zucastnil sa v r. 1924 olympiady v Parizi ako vzperac a obsadil 16.misto ....viem,ze uz je neskoro, ale stale hladam niekoho kto tam s nim bol.

Jsem mladá, ale mám k tomu co říct.

(Pavlína, 1. 11. 2011 21:34)

Dnes jsme byli na dokumentárním filmu o panu Nicholasu Wintonovi. Tohle je pro mě hrdina. Můžu říct, že je mi teprve 18, ale o druhou světovou válku a hlavně Holocaust se hodně zajímám. Je mi špatně z toho, jak se dnešní neonacisti snaží o něco podobného, co už tady jednou bylo. Je mi zle i z toho, když se najde pár takových lidí, kteří se tyto hrůzy snaží popřít. Jsem ráda, že existují dobové fotografie a různé filmy ( např. Lidice, Protektor, Habermanův mlýn, Všichni moji blízcí, Sophiina volba i třeba Chlapec v pruhovaném pyžamu ), které nám tyto hrůzy budou připomínat, a tak snad zabrání i tomu, aby se opakovaly. Moje babička se narodila v r. 1943. Když válka končila, byla hodně malá. S rodiči ale bydleli nedaleko Sudet a vyprávěla, že i když jí byly pouhé 2 roky, některé hrůzy si pamatuje dodnes. Na rovinu, ani my Češi jsme se k Němcům, kteří tady žili spokojeným životem a kolikrát ani nechtěli mít se svou zemí nic společného, protože se za ni styděli, nechovali vůbec hezky. A těm kteří tady argumentují tím, že to nechápeme, protože jsme jiné národnosti, můžu říct, že jsem Češka i Němka s Polskými předky. Není to otázka národnosti, ale otázka lidskosti.

Co se o tom dá říct......?

(Georg, 1. 11. 2009 10:10)

Vše vyplynulo z jedince,který měl určité charisma a dokázal strhnout masy.Takovým byl i Hitler,který vlastně neuměl nic,ale byl výborný řečník a jen díky
tomuto umění se dostal k moci.Navíc mu pomohla světová krize,která měla v té době nevídané rozměry.
Když budete mít hlad,žádnou naději ve zlepšení,tak asi budete také volit toho,kdo vám slíbí modré z nebe a Hitler to splnil.Zajistil lidem práci a to ho vyhouplo k moci.Židé měli majetek a ten on potřeboval na zbrojení,proto není problém vymyslet
lež,že jen jediný národ je zodpovědný za to,že se těm ostatním vede špatně a když Vám někdo dá kus žvance,tak za vámi půjde jako ovce,aby dostal další kus žvance.V té době to bohužel platilo dvojnásob....Po Židech jsme měli přijít na řadu my Češi.Kdyby Hitler vyhrál válku,tak si myslím,že by český národ neexistoval.Na lidech ani v dnešní době nezáleží.Kdyby ano,mohla by být válka v Afghánistánu,Iráku,Jugoslávii??

Re: Co se o tom dá říct......?

(Jan, 4. 9. 2011 12:55)

problém je ten že Němci jsou disciplinovaní a sehraný tak že když Hitler začal svoji éru jim se to líbilo, že jim někdo rozumí chci říct že kdyby se teď něco dělo věřte ze dotoho pujdou znova mají to v sobě! ale pozor nejsem sympatizant.

Hledám informace o svém dědečkovi Tomáši Klímovi

(Andrea Tesárková, 16. 5. 2011 17:33)

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat zda někdo z pozůstalých si nepamatuje na mého dědu Tomáše Klímu. On Dachau přežil,ale nazažila jsem ho a jestli nemá někdo nějaké nformace, tak budu za ně moc ráda. Narodil se v Českých Budějovicích. Můj mail je andrea.tesarkova@seznam.cz.
Děkuji

Re: Hledám informace o svém dědečkovi Tomáši Klímovi

(Jana, 19. 7. 2011 14:18)

Bohužel informace pro Vás nemám a navíc se domnívám, že je jen velmi obtížně seženete. Moje babička taky přežila Dachau a nesla si to jako trauma celý život. Na ty 2,5 roku nechtěla vzpomínat, jako by to období chtěla vymazat ze svého života. Jen říkal: *To byla taková hrůza, že se to nedá vypovědět*. Když občas něco řekla, byly to vzpomínky na spoluvězně. Moc hezky mluvila o jedné mladé Rakušnace, patřila mezi antifašisty. Babička vychovala 4 děti a dožila se 84 let.

PRAVDA O LAGRECH MINULOSTI I DNEŠKA*!

(AŠTAR*ALLAH*KRŠNA*JESUS*ŠIVA*MEČ-PRAVDA, 30. 12. 2010 18:03)

NA WEBU MAŠ DOKUMENTY*: JEŠTĚ V R.1942*-BYL HOLOKAUST FINANCOVAN RODINOU BUSH*-USA*SS*PRESIDENTS*! USA SE PODILELY NA VYROBĚ*CYKLONU B*-PLYNU NA HUBENI*ŽIDŮ*!!! TEĎ USA*-SOUDNĚ*-VYMAHA*-TY ŠPINAVY KRVAVY*PENIZE*-HUBICI*ŽIDY*-OD NĚMECKA*!!! TEĎ STAVI NASLEDNIK SS*-USA*-BUSHFAMILY*: KONCENTRAKY*-NAPŘ.V PORTUGALSKU*+NA TENERIFE*!!! VIŠ PRO KOHO? PRO ODPŮRCE HADA-SS-SATANA*-JENŽ OVLADL UŽ CELOU*-TUTO-PLANETU*!!! ZACHRANI TĚ JEN*-MOJE*-BOŽI*-MANTRA*: JSEM BŮH LASKA***.

Re: PRAVDA O LAGRECH MINULOSTI I DNEŠKA*!

(jan, 20. 6. 2011 22:28)

to mas naky vymlety v hlave.

4. část

(koment, 29. 3. 2010 1:06)

JISTÉ VŠAK JE, ŽE KDYŽ NEMĚLI SLITOVÁNÍ S VLASTNÍM RODEM, CO PAK S VÁMI NEŽIDY? NEBYL JSEM U ŽÁDNÉHO KONCENTRÁKU JAKO ATRAKCI PRO TURISTY, ALE DOCELA BY MĚ ZAJÍMALO, JESTLI SE TAM VSTUP PLATÍ, NEBO SE ALESPOŇ NECO VE VNITŘ JAKO SUVENÝR HOLOKAUSTU PRODÁVÁ. POKUD SE PLATÍ, JE ZDE JENOM STOPA, KTERÁ POTVRZUJE ŽE PRO ZLATÝ MANON SE SKUTEČNĚ ŽID PŘED NIČÍM NEZASTAVÍ A I VLASTNÍ ROD JE SCHOPEN OBĚTOVAT JEN ABY SE FALEŠNĚ LSTIVO PROSADIL. POKUD SE NIC NEPRODÁVÁ ANI SE NEPLATÍ VSTUPNÉ, JE ZDE HMOTNÁ PROPAGANDA REALNÍHO MÍSTA- KONCENTRÁKU, KTERÝM JE ZÁMĚR ZESÍLIT KŘIK NA SICE SKUTEČNÉM UTRPENÍ, ALE VLASTNÍ VYPOČÍTAVOSTÍ V ČASE, KDY SE JEN TĚŽCE OBYČEJNÉMU SMRTELNÍKOVI NĚKDE OTEVŘENE ŘEKNE, ŽE TI VE VNITŘ BYLI DO OHRADY ZASLANÝ PRO PŘÍLIŠNÉ PŘEBUJENÍ VÝKONŮ PRÁCE CHYTRÁCTVÍM A TÍM KONKURENCÍ PRO SILNĚJŠÍ... JE MI LÍTO VŠECH TĚCH OBĚTÍ A VSKUTKU NEVINNÝCH DĚTI PŘEDEVŠÍM, ALE NEJVÍCE MI JE LÍTO SOUČASNÉ POPULACE, KTERÁ JE DOSLOVNĚ ZCELA VEDLE A POHNUTA JENOM TÍM CO SE FINANČNÍ PROPAGANDOU UMÍ VETŘÍT I KDYŽ FALEŠNĚ DO OBVODŮ MOZKOVÝCH ZÁVITŮ. ZA PENÍZE SE DÁ UDĚLAT SKUTEČNĚ NEJENOM ŠKOLA, ALE I HEZKÉ A PŘÍTAŽLIVÉ UČEBNICE... CO NA TOM ŽE OBSAHOVĚ JSOU ZÁMERNĚ ZCELA VEDLE? I JENOM STO KRÁT OPAKOVANÁ LOŽ I BEZ FINANČNÍCH NÁKLADŮ SE STANE SKUTEČNĚ PRAVDOV, ALE NE PRAVDOU SKUTEČNOU, ALE PRAVDOU JEN PROTO, ŽE SE OPAKOVANÍM LEŽ ZAČNE JEVIT JAKO PRAVDA... NEBO JINAK. MEZI STO KRÁT OPAKOVANOU LEŽ SE NEPŘIPUSTÍ NIC JINÉHO A TAK ZŮSTANE POUZE JEDNA JEDINÁ LEŽ, KTERÁ SE JIŽ MŮŽE JAKO PRAVDA OZNAČIT I KDYŽ V SAMÉM ZÁKLADU- PODSTATĚ JEJÍHO CHARAKTERU JE VŽDY POŘÁD A NA VĚKY JEN OBYČEJNOU LŽÍ. PŘEJU HODNĚ POHNUTEK K HLEDÁNÍ OSPRAVEDLNĚNÍ NEČEHO TAKOVÉHO JAKO JSOU SOUČASNÉ SUVENÝRY IMAGINÁRNÍHO HOLOKAUSTU S KTERÉHO TIPUJU TEČOU ZASE JEN TENÍZE. CO NA TOM ŽE JSOU TO PENÍCE MASY A PAHORKŮ MRTVOL KTEŘÍ SI JICH NEUŽIJOU VE ZDRAVÍ A V PŘÍPADNÉ RADOSTI? kdo je jen schopen takového podniku...

Re: 4. část

(karlos, 30. 5. 2011 16:56)

ty peníze ze vstupu jdou na opravu těch budov a další věc je to lidi tam chodí proto že to je připomínka toho aby se podobná zvěrstva už nikdy více neopakovala.

to je desive

(veronika spiller, 12. 5. 2011 17:10)

je my 40let,takze jsem ve druhe svetove valce nezila.Ale co jsem cetla a vydela je nelidske.Mam velky soucit s temy osobamy co to v sechno prezily.A velkou uctu.Dekuji bohu ze jsem v te dobe nebyla jeste na zivu.Je velmy tezke si to v sechno predstavit,protoze je to neuveritelne.

.

(Hanka, 8. 1. 2011 18:04)

Myslím, že my nemáme právo to soudit. Jsme příliš mladá generace, abychom znaly opravdový význam slova holocaust. Neznáme válku ani jaké přináší utrpení a tak nejsme schopni objektivního názoru. Vše, co víme je zkreslené. Navíc, pochybuji, že se v termínu "holocaust" nachází cokoli objektivního... jen, dle mého názoru.. můj prastrýc přežil Dachau slyšela a četla jsem spoustu vyprávění a nedokáži slovy popsat ty ohavnosti, kterých si němci na ostatních dopustili. V závěru si ale vemte, jak je dlouhá historie a němci nebyli zdaleka jediní, ikdyž je v počtu obětí málokdo překoná. Ikdyž jsem napsala, že jsme příliš mladá generase na nějaké soudy, pořád to v nás žije, známe příběhy svých předků a možná proto cítíme.. no, přesně to, co cítíme, vidím, že každý něco úplně jiného.. :)) Doufám, že nikdo z nás ani budoucích nezažije nic, co by se byť zdaleka podobalo tomuto utrpení.

Terezín

(Holkas, 6. 5. 2010 16:56)

Jak ovlivnily zážitka z terezína člověka,který to vše přežil?

Pomuze te my stim nekdo mam napsat uvahu ;) ..dekuji

To: koment z 29.03.2010

(Karel, 5. 5. 2010 17:35)

Tento víkend jsem se zúčastnil oslav 65.výročí osvobození KT Dachau. Můj dědeček z matčiny strany přežil 1,5 roku v Mauthausenu (pouze zázrakem a pomocí ostatních vězňů)a další 3 roky v Dachau. Uvězněn byl za Sokolský a vojenský odboj ve svých 53 letech. Pro "koment" podotýkám, že nebyl Žid a podle názorů, které mozek "komenta" níže vyprodukoval, si vlastně uvěznění zasloužil.
Setkal jsem se ještě se spoluvězni mého dědečka. Byl to nezapomenutelný zážitek, být v místech obrovského utrpení 206 tisíc lidí s těmi, o jejichž životě rozhodovali "nadlidé" typu "komenta".
Zastřelit, umlátit, otrávit, nechat psy roztrhat, hlady zemřít, nechat umrznout v ledové vodě, dohnat k sebevraždě v elektřinou nabitých drátech nebo "jen" absolutně ponížit důstojnost lidské bytosti pro její politický, náboženský a životní názor je zločin. A popírat tyto zločiny, které se opravdu děly, je zločin.
Stejně neospravedlnitelné by bylo na tyto zločiny zapomenout.
Projev prezidenta SRN Horsta Kölera v neděli 2.5.2010 potvrdil, že Německo přiznalo svoji zodpovědnost za tyto zločiny a zároveň nepřipustí opakování těchto zločinů. Hluboce smekám před přístupem prezidenta Německa.
karelondra@mybox.cz

mikova

(Tana, 13. 4. 2010 22:17)

Ahojky byla sem dachaue jeto hrozni co ti lidi prozili,lezl mi mraz po zadech,ne neplati se vstupne jenom to ze nesnasim nemce,vim ze hitler nebyl nemec ale austrija,jenom se přihnal richle do nemecka aby richle dostal občanstvi,aby se dostal na horu je vedlo semu to,sliboval lidem že budou mit praci,ale jakou praci vit delali naboje zbrane,no už ani dal semi otom nechce psat prominte,moc moc lidi zemřeli.