Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koncentrační tábor Dachau

Bez komentáře
 

Fotografie

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

3.část

(koment, 29. 3. 2010 1:05)

KRUTOSTEM KTERÝM BYLI VYSTAVĚNY, UTRPENÍ KTERÉ MUSELI PODSTOUPIT A MUKA KAŽDÝM OKAMŽIKEM NA JEJICH PSYCHIKU SE LEPÍCÍ, BYLI JEN TÍM, CO DNES DLE MODERNÍ MEDICÍNY ,,ULEHČUJE" EXISTENCI VÁM ZDE PŘÍTOMNÝM, NEBO PO TECHNICKÉ STRÁNCE SE HODÍ ZASE PRO JINÉ VÝSKUMNÉ A EXPERIMENTÁLNÍ OBLASTI, KDE JE ZAPOTŘEBÍ VĚDĚT, CO JE MOŽNO SI K LIDSKÉMU ORGANISMU DOVOLIT... NEZNAMENÁ VŠAK KDYŽ LÁGRY PATŘILI POD HITLERA, ŽE JEN HITLER BYL VYKONAVATELEM UTRPENÍ... STEJNÉ, NE-LI HORŠÍ PROJEVY A VÝSLEDKY ZA ÚČELEM EXPERIMENTOVÁNÍ SE ODEHRÁVALI I NA JAPONSKÉ STRANĚ, NEBO U ČÍNY, I KOREJCŮ. RUSŮ TAKY.
.. POKUD JE VÁM VŠAK ZNÁMA TROCHU I HISTORIE VAŠI SPOLEČNOSTI, TAK ZJISTÍTE, ŽE I VY JSTE SCHOPNI SE KE KRUTOSTEM V OBLAST KONCENTRÁKŮ PŘIBLÍŽIT A DOKONCE I KONKUROVAT JIM... ROZDÍL JE JENOM V TOM, ŽE KONCENTRÁKY DNES PRO VÁS FUNGUJÍ JAKO PŘEDVOJE ,,LEPŠÍ" BUDOUCNOSTI S MOŽNOSTÍ PLNIT KORYTA FINANCEMI TĚM, KTEŘÍ PLODY TĚCHTO HRŮZ MEZI VÁS REKLAMNĚ NAPŘÍKLAD V PODOBĚ LÉKU ZAVÁDÍ. VÝKONY MINULOSTI VAŠÍ SPOLEČNOSTI BYLI ZASE ZAMĚŘENY PŘEVÁŽNĚ NA VÝKON POPRAVČÍCH TRESTŮ JAKO VÝSTRAHA PRO OSTATNÍ, ALE PRO MNOHÉ TAKY ATRAKCE, PO KTERÉ DNES POTOMCI MODERNĚ VEDENI BAŽÍ A PŘEJÍ SI PRO TO POŘÁD NĚCO NOVÉHO NAPŘÍKLAD V PODOBĚ FILMOVÉHO SNÍMKU. CO JE VŠAK NEJZARÁŽEJÍCÍ Z OBLASTI KONCENTRÁKŮ, JE FAKT, ŽE DO TÉ VSKUTKU NEPŘÍJEMNÉ SITUACE SE DOSTALI PŘEVÁŽNĚ CHUDÍ ŽIDÉ JENOM DÍKY VLASTNÍMU RODU- VLASTNÍCH VRSTEV A JEŠTĚ KŘIČÍ DNES JAKO SE DĚLO UTRPENÍ NA JEJICH RASE, PŘI ČEMŽ SI NÁROKUJÍ JEŠTĚ NA NĚJAKÉ BOLESTNÉ... NIC, ANI NEJHLUBŠÍ TICHO NEUMÍ POROZUMĚT A OSPRAVEDLNIT TAKOVÝ POČIN A PŘÍPADNĚ OZNAČIT ČINITELE ZA NĚJAKÉHO...ostatné si dosaďte sami, pokud budete mít sílu hledat a dovědět se, že zde není nic smyšleno.

2. část

(koment, 29. 3. 2010 1:03)

STEJNĚ JAKO NEVĚDOMOST NEOSPRAVEDLŇUJE NIKOHO, ANI ZÁKONA NEZNALÍ JEDINEC NENÍ OSPRAVEDLNĚN I KDYŽ PARADOXNĚ JE TO I TEN NEJPOSLEDNĚJŠÍ JEDINEC SPOLEČNOSTI KDO JE JEJÍ SOUČÁSTI A TVARUJE JI, TAK PROČ ZÁKONY TAKOVÉ ŽE O NICH ČLOVĚK NEVÍ? OVŠEM , NEBO OTÁZKA JINAK, PROČ JSOU ZÁKONY SPOLEČNOSTI STAVĚNY TAK, ABY VZNIKALI NEVĚDOMCI JEJICH ÚČINNOSTI A PROČ JSOU STAVĚNY SYSTÉMEM MIŠ- MAŠ HESLA ŽIDA, KDYŽ SPOLEČNOST SE CÍTI NA NĚCO ZCELA JINÉ? ANI ŽIDOVSKÉ OBĚTI V KONCENTRÁCICH NEVĚDĚLI PROČ JSOU TAM DLE SKUTEČNOSTI A KDYBY TO I VĚDĚLI, ZTĚŽÍ BY SI POMOHLI. SKUTEČNOST JE TAKOVÁ, ŽE SKUPINY ŽIDŮ KTEŘÍ SE CHTĚLI V TOM OBDOBÍ UCHÝLIT NA AMERICKÉ PEVNINE SPOJENÝCH STÁTU, BYLI ODMÍTNITI A TO JEN S OBAV, ABY SE NEDEHARMONIZOVAL TRH ZO ŽIDO PODNIKÁNÍM NA TOMTO KONTINENTU A TAK SE I STALO, ŽE SE S VLASTNÍCH ŘAD ROZHODLO O VIDÁNÍ JEJICH RASY(?)PRO HITLERA. NA TU DOBU BYLO NA EUROKONTINENTE PRÁCE MÁLO, NAPĚTÍ AŽ PŘESPŘÍLIŠ A NA ŽIDO PODNIKY ZALOŽENÉ PŘEDEVŠÍM NA KŠEFTECH A NEJASNÝCH OBCHODNÝCH PŘEHMATECH ŽÁDNÉ. ZÁVAŽNOST DOBY A OKOLNOSTÍ BYLA ZAMĚŘENA NA REÁLNÍM VÝKONU A NE IMAGINÁRNÍM PŘÍSLIBU KDYŽ SE MIŠ- MAŠ PODNIK POVEDE. SPOUSTA ŽIDŮ /ale především těch, kteří byli chudí, anebo neměli dostatek prostředků aby se dostali z dosahu Europského dění/ SE OCTLA V LÁGRECH VINOU PŘESYCENÍ SYSTÉMU PODNIKÁNÍ MIŠ- MAŠ SMĚRŮ, PROTOŽE PROSTĚ NEBYL NA TAKOVÉ PODNIKÁNÍ ZDE PROSTOR.

1.část

(koment, 29. 3. 2010 1:02)

AHOJ DISKUTENTI.
CHCI ŘÍCT JEN MÁLO, ALE I TAK MOŽNÁ ŘEKNU AŽ PŘÍLIŠ...

Prosím,neviete mi poradiť?

(yaro, 29. 1. 2010 20:29)

Ahoj,neviete mi prosím poradiť,ako by som sa dostať k nejakému sprievodcovi v KT Dachau a KT Mauthausen?Hľadám niekoho kto robí sprievod v Slovenčine alebo v Češtine,tak ako je to v KT Auschwitz.Ak mi viete poradiť,prosím na email jarojursik@centrum.sk
Ďakujem

na to se nedá nic říct!!!!!

(Jiří, 16. 1. 2010 0:30)

Nedovedu si představit jaký to muselo být hnus když tam přišli američtí vojáci v roce 45. to je moc i pro ty nejotrlejší lidi. Jsem ročník 85 a byl jsem někdy před rokem 2000(rok nevim přesně) v Terezíně a bylo to na mě moc. chtělo se mi řvát zvracet všechno možný z toho. bylo to na mě moc silný. to nebyli lidi co tohle mohli dělat. ty fotky co tu vidim, to jsem měl tam před očima a ještě tam ta zatuchlina byla cejtit a to i po takový době. když slyšim popírače holokaustu tak se mi v kapse otvírá nůž(obrazně). nejlepší je na tom že po cca 70ti letech dáváme šanci těm kteří toto páchali tentokrát v Gulagu(ne jediným) a nebo v uranových dolech a to od roku 1935 až do roku tušim 89. nyní našim bojkotování voleb dáváme prostor bestiím chopit se znovu po 21 letech moci.(ortodoxní volič svojí krvavé strany za jejichž vlády se měl dobře že se nebál udat i bráchu že plácnul něco o vůdci, totiž bude opět volit to samý). proto nedejme šanci lůzám se vrátit a decimovat lidské životy jenom že nejsou lůze pohodlní.(stačí jen křivý pohled...)

???

(Bára, 8. 1. 2010 20:59)

Ta první fotka je hrozivá! Je mi s toho na bltí! Dacha byl podlemě nejhorší koncentrační tábor ze všech. A co Hitler? Jediné co uměl, bylo zastřelit se, aby nepadl do rukou nepřátel!

Dachau

(Dachau, 31. 10. 2009 18:25)

Něco na tom jablku je...

Neskutečný

(tučkin, 27. 9. 2009 11:41)

já si pořád nedovedu uvědomit, jak snadno se stane
z normálních lidí takovejhle dobytek, co vyvraždí systematicky 6,5 milinonu lidí jenom proto, že to nějakej slabomyslnej Adolf řek....je to národ tupejch ovcí co jdou za jedním diktátorem => jak to řekl Lustig: "Já jsem rád, že se Němci mají dobře, alespoň neválčej ! "

nezapomenout

(janika, 26. 8. 2009 16:48)

štěstí,že nemusím být svědkem utrpení a ponížení,bolesti bez hranic,nejen fyzické ale i duševní,že nemusím být svědkem takové brutality a nelidskosti,cítím štěstí,že mě nikdo nevyžene z domova,nezastřelí mi před očima otce,či muže,neodtrhne mě od dětí,od všech milovaných,štěstí,že nemusím své blízké vidět umírat,bez rozloučení,nebo později hledat,zda přežily..cítím štěstí,že přijdu z práce a strávím obyčejné odpoledne s rodinou a nemusím se bát..vážím si obyčejného života a při pohledu na fotky z koncentračních táborů si uvědomuji,jak hluboké muselo být utrpení,že ani nemůžeme plně pochopit...ale stále by se mělo připomínat,jaká zvěrstva se děla,jak snadně vraždili..hlupáci,co mají plnou pusu nacismu by v té době patřili k těm největším zbabělcům a vydrželi by nejméně...a možná že by těm,co se dokáží nad takovými fotkami smát nebo hlásat silácká hesla plná nenávisti,možná by takovým neškodil malý výchovný tábor jen se zlomečkem toho všeho,možná by si vážili potom všeho,co mají a možná i lidského života...

tak to je

(ivana, 5. 8. 2009 9:31)

Slečna píše že máme žít jako jeden národ.Ale to jsme.A rozdíly tady budou vždy.Nikdy se nezavděčíte všem.Všichni se prostě milovat nemůžeme.Tenkrát byla jiná doba.A když vidím svůj dnešní blbej život tak mě mockrát napadlo že by to nebylo tak špatné kdybychom nebyli.

Probuďte se...!

(HalfGipsyWoman, 14. 7. 2009 12:53)

Pokud nezačneme žít jako jeden národ a nepřestaneme uvažovat jako o Romech, Židech a Češích, historie se bude opakovat. Já jsem žijícím důkazem, že pokud malou napůl cikánku nebude nikdo brát jako cikánku(bohužel pouze proto, že to nebylo nikdy na pohled poznat...), dostane mnohem víc objektivní pozornosti, tím pádem šanci najít sebe sama a získat dobré vzdělání. Dokázat využít své genetické předpoklady k dobru není těžké, pokud vás okolí neutvrzuje o opaku. Předsudky jsou největší zabiják lidstva a ztěžují všem zúčastněným začít znova a objektivně.

Žijeme tady společně, tak prosím nestavme mezi sebou pomyslné bariéry. Pomozme menšinám získat sebevědomí potřebné k dokázání jejich plnohodnotnosti jim samotným. S dospělými to jde těžko, ale mysleme především na naše děti. Nenuťme jim naše negativní postoje a dejme jim šanci začít žít společně s čistým štítem...

Psáno všem minoritám i majoritám.

Německo

(Vladislav, 9. 7. 2009 13:14)

Každá ideologie má své kladné i záporné stránky a né jinak tomu bylo i v Německu. Adolf Hitler dal lidem práci a obnovil finanční situaci v Německu k výšinám. Ale to, že propukla válka v celosvětovém měřítku bylo jen naplnění spousty chyb, kterých se tato vláda dopustila. Neschvaluji je ale ani je neodsuzuji. Není v našich silách to nějak měnit nebo řešit. Je to historie a jako takovou bychom ji měli brát.

Z me strany kousek

(Roman, 5. 6. 2009 22:31)

ja bych chtel hlave navazat a dodat par svych informaci.Zajimam se o 2. svetovou valku a specialne o nemecko.Oddily SS byly v podstate 2 slozky, Waffen SS a SS, Waffen SS byly elitni oddily urcene pro boj na frontach a na evropskych bojistich.Opravdova zverstva, viz koncentracni tabory, meli na starost SS, oddily SS se staraly o dohlizeni na Wehrmacht a Waffen SS, tedy na takovou vnitrni administraci + zajisteni tylu, zajisteni uzemi na dobytem uzemi, nastoleni nacistickeho rezimu a predevsim deportace vsech zidu z tohoto uzemi na smrt do koncentraku.Priznavam, ze nektere divize waffen SS se dopoustely take hromadnych vrazd, ale nechci aby lide obvinovali, nebo urazeli klasicky Wehrmacht, ve kterem kazdy vojak, plnil svou povinnost vuci sve vlasti, za 2sv. a hlavne v roce 1945 bylo neuposlechnuti rozkazu trestano kulkou.Takze oni opravdu nemeli na vyber.
Dalsi vec, vseci tady mluvime o zlocinech Nacismu, ale jak uz tady Jarda zminil, a co Bolsevici????Ti prece, i kdyz o tom malokdo vi, povrazdili monohem vice lidi jako nacisti, napriklad hladomor na Ukrajine, za 3 MESICE, zemrelo minimalne 11000000 lidi, to se nepodarilo ani nemcum za 5 let.Copak toto muzeme jen tak prehlizet?
Kdyz nedavno chteli komuniste v CR i kandidata na prezidenta.Takze polozme si otazku, Je Ceska republika statem cestnym?lide jsou tu normalni?

mamrd Hanys

(leňule, 25. 5. 2009 12:29)

Myslím si že si debil a vidím že nejsem jedina!!Ty si asi ten typ člověka,který si myslí že je borec světa!Myslím že kdyby ti Hitler vymrdal prdel tak by si byl nejspokojenějším člověkem na světě,viď?!Nejsi nahodou gay?Takový lidi jako jsi ty(jestli jste lidi???)by neměli matky vubec porodit!!!Jste ostudy našeho národa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hanys je ubožák

(Radek 15, 22. 5. 2009 14:28)

HANYS už ho vidim uplne jak vypada mozek jak slepice !!uplne blbej a nevi co placa probud se !!!

lhostejnost

(petr jindra, 1. 5. 2009 12:28)

Jinak vsichni zapomeli ze lenin tyto koncetraky sam vymyslel.Nemci to kopirovaly ale vsichni za to nemuzou.Dneska cikani chteji ty kz heftlint pro cechy

ON ZA TO NEMUŽE

(DAGMAR.22, 10. 4. 2009 12:24)

Omluvte Hanys.Tenhle člověk přece nemuže být svéprávný.Tohle nenápíše ani člověk s 10letkou.Je to ubožák a nám nezbývá nic jiného,než ho politovat.Ale určite mu přeji jen to nejhorší a pokud by to šlo,aby si zkusil projít Gulagem nebo Osvětimi.Pro Vás ostatní,kteří nechcete zapomenout_přečtete si Souostroví Gulag od A.Solženicina.Uvidite jaká zverstva páchal tatíček Stalin na vlastních lidech.

pro toho idiota (hanys)

(michal, 1. 4. 2009 14:00)

Hanys ty by ses tam potreboval podivat do te doby potreboval by jsi videt jake krutosti delali nemci ty by si blil as bysi umrel ty magore !!

čau

(gabin , 29. 3. 2009 11:38)

zajimave názory podle meho kdo to nezažil nepochopi napřiklad proč jsou tolerováni dnešni naciste a nikdo s tim nic nedelá co si tim chteji dokázat at jde jeden z nich za dedou at mu povi co zažil v koncentraku pamatujte si všichni lyde jsou si rovni bez ohledu na barvu pleti pochopi ten kdo zna slovo tolerance a fašiste jsou jen uboha stvořeni bes mosku

podělaný němci

(martin, 24. 3. 2009 12:22)

Zdravím Lidi,já pro případy jakým je Hanis a jím podobní dementi přál aby si tohle mohli prožít taky a ne jeden den ale hned týden,škoda,že se k tomu nikdo nemá,byla by to zajímavá atrakce, i když oni by se na to asi nezmohli a nevyzkoušeli si to,že?Kdyžtak napište co si o tom myslíte