Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koncentrační tábor Dachau

Bez komentáře
 

Fotografie

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

neměřme!

(pavel, 30. 12. 2007 13:25)

jak chcete poměřovat,který z tyranů je horší?a proč vlastně?je přece úplně jedno,jestli povraždil miliony,nebo tisíce!zavrženi hodný je samotný fakt,že překročil hranici,kterou v sobě má každý normalní člověk.počty obětí už pak závisí na okolnostech.nebo si opravdu myslíte,že by hitlerovo běsnění skončilo,kdyby nebylo zastaveno silou?

fůj

(blablabla, 19. 11. 2007 14:56)

je to proste hruza

Lidská hloupost

(pro všichni a povině, 11. 10. 2007 21:01)

Zdravím tě, nechápu, proč by Němci nemohli navštěvovat koncentrační tábory, stejně jako Zidé. Neodsuzuj dnešní němce, ani jeden nemuze zato, ze se narodil jako Němec, nemůze zato, co Hitler spáchal. Tak je přestan odsuzovat, muzu tez říct: "proč chodí Zidé do koncentračních táborů? koukají jak tam trpěli ostatní Zidi?" je to uplně to samé. Tak první popřemýšlej, nez něco napíšeš, s pozdravem Lucka

Všicni a povině

(Karel, 23. 9. 2007 1:47)

Nemám rád nic povinného,ale ... každé dítě by mělo vidět a poznat Dachau, Treblinku, Osvětim .........., možná i Terezín. Tohle nemohli ztvořit lidi.Pocit utrpení ,smrti tam dýchá na každém kroku. Nevím proč, ale běhá mi mráz po zádech když vidím u těchto posvátných míst německé autobusy. Nevím proč , ale mám pocit že většina z nich odivuje své dějiny.Podívej se na jejich výrazy ve tváři, poslouchej je! Možná že ne všichni ,ale.. .Po mém názoru tady nemají co dělat. Možná to není moderní , ale dle mého názoru ,by národ , který byl schopéný toho takovýchto zvěrstev, neměl mýt právo na normální život, do doby ,než se vypořádá se svou vinou.A ta doba je ještě daleko.Sami Němci to dokazují každý den!

text

(Jakub, 17. 9. 2007 10:01)

Když jsem si zde přečetl několik komentářů třeba z odkazu Treblinka nepochopim co ty autoři svými názory chtějí dokázat. Nevím pro jaký účel jsou tyto stránky ale dovoluji si tvrdit že k tomu aby se tu člověk něco dověděl a uctil památku oněch, kteří zaplatili cenou nejvyšší. A najednou se tu najdou takový jedinci co moc rozumu nepobrali. Měli by alespoň jednou nahlédnout do "chytré" knížky a trochu načerpat informací než se pustí do takovéhle diskuze. Chci se ještě jednou zeptat jestli by se tu někdo našel pro toto téma a popovídat si.

Zájímam se o 2 sv. válku

(Kačka, 23. 7. 2007 14:24)

Ahoj, už delší dobu se zajímám o holocaust, koncentrační ábory, příběhy lidí kteří tohle peklo přežili, fotky atd. Pokud si někdo na toto téma chcete psát a máte třeba odkaz yi na jiné blogy a stránky tak mi napište OlbrichtovaK@seznam.cz

dotaz

(Janča, 12. 7. 2007 12:12)

Prosím vás, nevíte, jestli nějaká cestovka poskytuje jednodenní poznávací zájezdy někam do koncentráku? Myslím, že každý by se tam měl alespoň jednou v životě podívat, aby viděl a pochopil...

Podekovani

(Jakub, 5. 7. 2007 18:25)

Jo jeste sem zapomnel,tyhle stranky jsou opravdu vyborny.dekuju autorovi.

Vsem co maji zajem

(Jakub, 5. 7. 2007 18:24)

Najdese nějaka duse ktere by si se mnou chtela psat. jka vidim tak uz sem moc lidi nepsalo. pokecame na tohle tema. alespon se neco vic dovim. nezlobte se ale musel jsem reagovat na toho "inteligenta" co sem anpsal tyhle nesmysly. Jestli bude nekdko z vas naladu si se mnou psat tak bych byl velmi rad.dekuju.

Hanysovi

(Jakub, 27. 6. 2007 15:21)

Nechápu lidi kteří dokážou ze sebe dostat taková slova jako - jsem hrdý na dědu z SS. buď si na něj hrdý ale raději o tom nemluv nebo to alespoň nedávej takovým způsobem najevo. takhle akorát poukazuješ na svoji podprůměrnou inteligenci. Doufám že když už jsi na dědu a SS hrdý, tak něco o tom víš. protože mě už unavujou ty velké řeči a moudrosti co se tohoto týče. Nikdo z nás tu dobu nezažil. natož abys o tom takhle mohl mluvit a přitom o tom věděl kulový. Zastávam se lidí kteří ctí a uchovávají památku padlých a ne aby jejich čest a památku někdo zneuctíval po 60 letech řečmi - "jsem hrdý ty píčo můj děda byl u esesáků." to je pro mě dost ubohý.

Budme radi....

(mirgus, 21. 6. 2007 18:59)

opravdu budme jenom štastni a radi že jsme se toho nedožily nedokažu si přrdstavit co bych dělal kdyby mi někdo odvedl lidi ktere miluji.A pro Hanise jak by bylo asi tobě kdyby k vam přijeli nacisti a postřileli by tve rodiče a děti a nebo by je odvedli někam.To by ti asi nebylo moc dobře Budme radi, že něco takoveho my nezažijem alespon doufam

Pro Hanyse

(Pavel( otec Fayence ), 27. 5. 2007 22:08)

Neurážej mojí dceru,je tisíckrát chytřejší než ty.To co jsi jí napsal by nikdy inteligentní člověk nenapsal ty ubohej hlupáku.Když byla 2 světová válka tak ty jsi ještě byl na houbách.Sbohem a zamysli se nad sebou !!!

krutý

(nikolka, 25. 5. 2007 12:08)

no fujj to je odporný no to je odparný no fůůůůůjjjjjj

hanysovi

(terezie, 24. 5. 2007 19:49)

Tvůj děda byl u SS a ty jsi na to hrdý? Možná by ti prospělo, alespoň jeden den prožít v koncetračním táboře jako musulmann, pak bych tě chtěla slyšet, frajere, jestli bys pořád ještě tolik obdivoval SS. Vždyť nebyly nic jiného, než jen zbabělé jednotky, které zdrhaly, jen co se přiblížila fronta.

krutý...

(Fayence, 11. 5. 2007 15:59)

a to je slabé slovo..nikdo z nás mladších neví co znamená být ve válce a ještě v takovém děsu..a takový vychloubači jako hanys by se posrali jenom by kolem nich proletěla kůlka.
o těhle hrůzách vím dost,výpovědi obětí samotných,které přežily apod.
stačila mi návštěva tábora v Terezíně..bylo to sice v páté třídě,ale i tak si z toho vemete dost a odchazíte se sevřeným hrdlem..ještě do té doby byl cítit mrtvolný pach jakési nemocnice v těch místech..Učíme se to proto, aby se to už nikdy nestalo,tak to tak berte!

to hanys

(Fayence, 11. 5. 2007 15:46)

hlavně, že se máš čim chlubit, když to nemůže bejt tvoje inteligence.

Fuuuuuuj

(azel, 13. 3. 2007 15:08)

každý kdo je zastánce HOLOCAUSTU by mě být zavřen.
Fuuuj Hittlerovi a všem scinum.

dachau 2

(lukas.brachacek@seznam.cz, 9. 2. 2007 11:11)

normál

otevři oči

(Honza, 29. 1. 2007 21:04)

Jak víš, že jich zemřelo 6 milionů. když to neví nikdo!!!to je jen spekulace!!neobhajuju chování Němců, ale každý člověk by si měl z pravdy,která je mu předložená vytáhnout jen fakta a ne i s propagandou!!!

A co bolševici?

(Jarda, 27. 1. 2007 19:57)

Němci byli proti ruským bolševikům teprve začátečníci. Poslední zveřejněné info je počet zavražděných nad 30 mil. ruských lidí do Gulagů. Navíc byl zvěřejněn příkaz Stalina o vyvesení asi 5000 lidí někam na Sachalin a tam nechat zemřít hlady. Vrátilo se asi 400 lidí a psali, že hladem trhali přivázaná děvčata za živa na kusy. Tak a kdo je horší???