Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koncentrační tábor Ravensbrück

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

koncentrační tábor Jasenovac

(Petr Šuranský, 25. 10. 2010 17:08)

Vážení,
sdělte mi proč se nepíše např. o 3. největším koncentraním táboře Jasenovaci.Učebnice dějepisu o tom mlčí.Plně chápu že popírání hollocastu je trstné.
ale nemohu pochopit proč se nezveřejňují fakta o vyvražďování za 2. svět války v ustašovském Chorvatsku.Dočkám se od vás odpovědi ?
S pozdravem
Petr Šuranský

Re: koncentrační tábor Jasenovac

(Vlastimil Matouš, Prešov, 12. 7. 2011 13:02)

Nepíše se o něm proto, protože to byl vyhlazovací tábor smrti katolické církve. osobitne vynikali františkáni. Ustašovskému vodcovi Ante Pavelicovi dávali svoje kláštory k dispozícii ako skladiská zbraní, vyskytovali sa v Pavelićovom okolí ako „poradcovia“ toho typu, ako bol akýsi františkánsky páter Simić, ktorý v máji 1941 prehlásil: „Naším programom je v čo možná najkratšej dobe pobiť všetkých Srbov.“ Iný františkán, Miroslav Filipović-Ma/ojstorović, bol svojho času dokonca veliteľom vyhladzovacieho tábora Jasenovac. Počet obetí katolíckeho vyhladzovacieho tábora smrti odhaduje časopis 21. st.-květen 2010/str.71 na 600.000 ľudí, najmä Židov, juhoslovanských komunistov, Rómov ale aj pravoslávnych veriacich, ktorí odmietli konvertovať na katolícku vieru.

admin

(Roman Janas, 25. 10. 2010 18:44)

Vážený pane Šuranský, děkuji za Váš příspěvek. Tyto stránky vytvářím sám a nyní mi veškerý čas zabírá pátrání po zajatcích z Jesenicka. Budu rád, když mi pomůžete a pošlete mi hotový text o Vámi zmíněném táboře, který bych mohl vložit na stránky. Pomalu budou přibývat všechny tábory, ale jsem na to sám a dělám to ve svém volnu.

To rači umřu předem doma!!!

(Margita, 4. 6. 2010 18:41)

To co sem videla byl totalni humus!!! Twl ty židi za nic sakra nemohli!!! Ja bych je poslala do ehm ehm... ae asi by toho oni nebyli schopni, pač sou němci ukrutny SVINĚ!!! A hlavně TEN DEBIL HITLER!!!!!!!!!! Chudáci lidi...:'( Pp...

Dilema

(janekpilot, 1. 11. 2009 18:12)

Dobrý večer.V žádném případě nechci zlehčovat válečné hrůzy a utrpení lidí kteří prošli koncentračníma a vyhlazovacíma táborama.patří jim můj obdiv.Ale podívejte se ca zajatecké tábory v Rusku na Sibiři a dálném východě!!To co dělal Stalin se nedá ani slovy popsat!!!Zamyslete se nad tím.Nejen Němci se covali strašně ale Stalin podle mě tomu všemu nasadil korunu

hnus

(Petr, 23. 10. 2009 11:00)

myslím si že by to měli zbourat už aby se to nikdky neopakovalo na to neni ani komentář sorry

hozný

(lucik, 14. 6. 2009 16:37)

to je hrozný ty lidi musely bejt nemocný tohle by normální lidi neudělaly.chudaci děti co jim tam prováděli a vůbec všem těm mužům,ženám a starým bezbraným lidem. Obdivuju ty kteří to peklo přežily ja bych to nepřežila. zasraný fašouni kež by jim udělaly to samí ale pro ně horší.....

Lidé nebo zvířata?!?

(Lidka, 14. 6. 2009 1:00)

Člověk je nadán rozumem a tím se liší od zvířat, tedy měl by. Ovšem to, co se dělo za války v koncentračních táborech a nejen tam veškerému rozumu odporuje. Vím, že členové ss museli tyto věci dělat, aby přežily, ale určitě nemuseli nikoho mučit víc než bylo nezbytně nutné a spousta z nich se v tom vyžívala a týrala ty nešťasné lidi jen pro vlastní uspokojení. Doteď nechápu, jak se mohl rozvinout tak dokonalý systém likvidace určité rasy a že se našlo tolik zastánců této naprosto utopistické ideje. Mrazí, když vidím dokument o této problematice a nechce se mi věřit, že tohle dokáže provést člověk člověku. Ani zvířata se takhle nechovají, ty zabíjí jen aby se najedla nebo z přirozeného obranného pudu, ale nikdy svou oběť zbytečně nemučí, většinou ji usmrtí co nejrychleji. Tak v čem byli SSmani týrající koncentráčnické vězně bez ohledu na věk nebo pohlaví lepší než zvířata?!? O co lepší byli ti, co tyto hrůzy nařídili?!?

ŽENY

(Hruza č.15, 30. 3. 2009 20:27)

Nemůžu, nepochopím a nedokážu přenést že se něco takového opravdu někdy dělo.Kdybych byla na místě nějakého člena SS nejspíše bych se zabila....s největší chutí bych do koncetraku zavřela všechny nacisty i členy SS a GESTAPA, ale to nejde a hlavně nechci být stejná jako byli oni..nechci byt ZRŮDA!