Jdi na obsah Jdi na menu
 


Osvobození Osvětimi.

Osvobození Osvětimi

Fotografie, 27. ledna 1945

Když do koncentračního tábora Osvětim vstoupili na konci ledna roku 1945 sovětští vojáci, nenašli tábor v jeho pravé podobě. Tisíce mužů, žen i dětí poslali nacisté v posledních měsících do plynových komor, tisíce evakuovali do továren v Říši na práci a tisíce jich v polovině ledna vyhnali na tzv. pochody smrti. V barácích zůstalo jen asi 7 000 vězňů, kteří už nebyli schopni pochodu a nacisté je před svým útěkem nestihli zavraždit.

 

Fotografie

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: fftz

(Tom, 10. 5. 2015 0:39)

Dobrý den, doporučuji si přečíst knihu od anglického sira: pod bičem hákového kříže. Jinak koncentrační tábory a to nejeno za II.sv.války jsou opravdu naprostá zrůdnost.

prosba

(Naďa, 15. 4. 2012 21:20)

Dobrý den,
hledám informace pro anglickou rodinu, která měla zavřeného tatínka v zajateckém táboře (vězení) v Českém Těšíně a jako vězeň byl nucen stavět Osvětim. Prosím nevíte někdo, zda-li také tito vězni byli zařazeni do pochodu smrti! A prosím nevíte někdo kdo by mě mohl dát informace, kudy šel pochod smrti z Osvětimy?
Rodina pouze ví, že šel v pochodu domů, ale neví detaily.
Děkuji všem za pomoc a informace.
S pozdravem Naďa Rossi

Re: prosba

(Eva, 18. 2. 2013 13:32)

přečtěte si knihi "byl jsem asistentem Mengeleho", tam se ledacos dozvíte

Re: prosba

(Eva, 18. 2. 2013 13:34)

přečtěte si knihu "byl jsem asistentem Mengeleho", tam se ledacos dozvíte

promiňte za hrubku, ruka byla rychlejší, než hlava .-)

Re: prosba

(Gába, 4. 4. 2013 8:31)

Přeju hodně štěstí při pátrání. Byla jsem v Osvětimi a Březince 2x a průvodkyně říkaly, že většina těch vězňů, kteří museli stavět Birkenau, umrzla:-( Tak doufám, že něco vypátráte.

ha :D

(elll, 28. 8. 2012 10:49)

kolikrát se podívám z okna a posílala bych na nucené práce další zhniloše, ti kteří nic nedělají jsou chudinky a ty co dřou tak jsou největší svině že? Škoda životů které padly, a ty s tou sebrankou, jednou uvidíš že se ti to vymstí, kdo ví jestli tam nebyl někdo s tvé rodiny tak potom se hlasíš i ty k nim!

Nepochybuji o tom, že je to pravda!

(Prďousa 1, 2. 8. 2012 22:06)

Nechámpu, jak se vůbec někdo může odvážit tvrdit, že Koncentrační tábory byli jen pro "nejhorší sebranku" atd. Naprosto nechápu popírače Holocaustu. Jak se můžete opovážit tvrdit, že nic takového nebylo, když ještě stále žije spousta lidí, která to zažila, spousta podložených důkazů. A pokud Holocaust opravdu nebyl, kam se podělo těch 11 000 000 lidí?

Všechno jsou to jenom lži!

(V.alerie, 16. 7. 2012 8:02)

Doufám, že jsi pouze chudák, postižený vrozeným kretenizmem

Prosím-neodsuzujte ty, co s tím nemají nic společného

(Lies, 21. 12. 2011 21:00)

Prosím vás,neodsuzujte spolu s nacisty celé Německo. Byli i jiní, ne všichni Němci se podíleli na vraždách nevinných ale jak tomu měli zabránit- také by je zabili protože lidé, kteří tehdy rozhodovali a vládli nacisté byli.A hlavně vás prosím, neodsuzujte dnešní Německo a Němce jen pro jejich minulost. Nemyslete si, že se zastávám Třetí říše, to vůbec ne! Všechny ty žvásty o nadlidech-blbost! Já jen nesnáším, když někde řeknu, že jsem Němka a všichni se na mě dívají jako na vraha. Dostanu nacistickou nálepku a nikoho nezajímá, že jsem tu dobu vůbec nezažila!!!!!!!!!Prosím,neodsuzujte ty, co s tím nemají nic společného, člověk nemůže za to, kde se narodil.

Re: Prosím-neodsuzujte ty, co s tím nemají nic společného

(Mirek, 17. 1. 2012 5:49)

Pravda!

Re: Prosím-neodsuzujte ty, co s tím nemají nic společného

(Monika, 15. 3. 2012 10:06)

No víte je to sice trochu pravda ale problém je ten, že v té době opravdu většina němců souhlasila s Hitlerem. A to jen proto že tehdy Německo bylo v zoufalé situaci Hitler jim dal práci. Je to možná tvrdé ale většina lidí mlčky přihlížela. Nedivte se, že na vás koukají všichni s odstupem. Zapomenout svět nemůže a ani by neměl.

:(

(Mája, 4. 1. 2012 11:26)

Hrůza,opravdu hrůza.Někteří děti si stoho všeho dělají legraci,ale já snima soucítím.Kdybych byla opravdu vté době,dělala bych všechno proto,aby se zachránilo co nejvíce můžu,žen a dětí.Někteří Němci nemájí soucit.Nemohla bych se z pohledu Němce koukat nato jak někdo umírá a jak trpí hladem.

....

(NnNNN, 22. 11. 2011 9:12)

Děti nemohlo jít ven slišet ven když je pálily nejdříve je udusyli v plynové komoře. V Osvětimi jsem byla. Hodně lidí říkalo jak je to tam horzné že tam z toho lidi kolabuju, ano je to hrozne ale já nemám představivost a nedokázala jsem si to představit to mě moc mrzí

..

(Kris, 7. 11. 2011 0:37)

Rve mi to srdce, je to pro mě nepředstavitelné jak někdo něco takového mohl udělat, ještě k tomu malým dětem ..Opravdu, nikdy v životě to nepochopím, je to hrůza !!

:(

(Maco, 24. 4. 2011 16:39)

Mňa najviac ranilo ked som sa dopočul o tom jak živé deti dávali do pece a ich krik bol počuť až po celom tábore... :( chudatká :(

Re: :(

(Nada, 28. 4. 2011 23:06)

Viděla jsem film o OSVĚTIMI --už nevím , ja se jmenoval--- a tam taky bylo, jak si nacista vzal na pár dní malého chlapečka, vozil ho po táboře na motorce a nakonec-- asi ho omrzel-- ho živého hodil do ohně. Bylo to hrozné. Nechápu, opravdu nechápu, jak se z člověka, který byl přece taky dítětem, může stát taková zrůda.

Re: Re: :(

(Jana, 8. 5. 2011 21:54)

V těch zasraných Němcích je to zlo až dodnes.

Re: Re: Re: :(

(Věra, 13. 7. 2011 23:42)

Ano já němce taky nesnášim,maj se tu u nás jako dřív,jako prasata v žitě,byla jsem se podívat v Terezíně a na exkurzi tam přijela skupina těch hnusnej starejch vyžranejch němců,že maj tu drzost,měla jsem hroznou chuť to na ně vykřičet a plivnout jim do těch jejich hnusnejch ksichtů.

Re: Re: Re: Re: :(

(Julča , 15. 7. 2011 19:56)

co se můžeme divit.. kdyby to v českým státě fungovalo jak má tak ty německý svině sem ani nepustí... ale na to co bylo - už dávno zapomněli.. a , že by zapomenout neměli...

Re: Re: Re: :(

(ada, 2. 9. 2011 9:42)

to máš pravdu