Jdi na obsah Jdi na menu
 


Osvobození Osvětimi.

Osvobození Osvětimi

Fotografie, 27. ledna 1945

Když do koncentračního tábora Osvětim vstoupili na konci ledna roku 1945 sovětští vojáci, nenašli tábor v jeho pravé podobě. Tisíce mužů, žen i dětí poslali nacisté v posledních měsících do plynových komor, tisíce evakuovali do továren v Říši na práci a tisíce jich v polovině ledna vyhnali na tzv. pochody smrti. V barácích zůstalo jen asi 7 000 vězňů, kteří už nebyli schopni pochodu a nacisté je před svým útěkem nestihli zavraždit.

 

Fotografie

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

vysvětlit

(xxx, 26. 2. 2009 17:57)

Proč tu necháváte ty nacistický komentáře?

Co dodat

(Roman, 16. 2. 2009 12:38)

Jsem smutný že lidstvo s něčím podobným snad nikdy nepřestane. Podobné věci se dějí do dnes a šlapání po lidském životě a po úctě o životu,je dnes skoro součástí každého dne. Díky takových jací i zde zanechali své dementní výlevy se lidstvo z bahna násilí nikdy nedostane a brzy se v něm utopí. Pro ty jenž propagují nacizmus a rasizmus jako takoví, by měly podobné tábory zřídit a léčit jejich nenávist pobytem v nich. Myslím že by to snad pochopily.

Pre 88

(Barbie, 2. 2. 2009 13:56)

PIčeee !! Sa všetci spamätajte čo tu píšete !!
Ty veľký nacko ktorý ani nevie poriadne čo to koncentrační tábor bol,ked tu takto píšeš..Keby si sa ty narodil ako žid tiež by si nadával že skurvený židia a podobne ? Keby ťa niekto zobral do Osvienčimu a ty by si ani nevedel kam ideš a tam by ťa vyvraždili lebo si obyčajný žid !!
Ale teraz už taká doba ani nieje..NASTASTIE..
Každý si je s každým rovnocenný..či je žid,moslim,rom..alebo hocičo inéé !!
Už to pochobte konečne niektorý !!! Je 21.storočie a vy sa tu odsudzujete kvôli rase.. Ste niektorý veľmi úboohí.. Len toľko

Ještě větší tupec

(janekpilot, 30. 1. 2009 22:24)

Omlouvám se myslel jsem že větší primitiv a blb než swastika88 být nemůže!Jak vidno hluboce jsemse mýlil! Dement typu Waffen SS jednoznačně vede! Na to už není fakt možno cokoliv rozumného napsat poněvadž ten člověk je úplně mimo mísu!!!Podle něj vlastně Hitler se židy sympatizoval.JAK MŮŽE BÝT NAK NESKONALE BLBOUČKÝ A JEŠTĚ TO PROSAZOVAT VEŘEJNĚ!!! Ten člověk musí mít místo mozku na....o!!!Jednu otázku pro Waffen SS§ Ty krematoria byli v Osvětimi na co????? Nebo to je taky jen atrapa a fotomontáž?????

fakta3

(janekpilot1, 13. 1. 2009 21:49)

A ještě něco!!! Když už tak hezky hajluješ a jsi tak do krve přesvědčený nácek!!!! Podívej se laskavě jakým způsobem ta genocida probíhala!!!!Němci je nechtěli jen vyhladit!!!! Chtěli je pokořit ponížit a sebrat jim veškerou lidskou důstojnost!!! Jak s nima zacházeli a jak ti lidi vypadali!!! Zubožení zlomení apatičtí!!! Kde se v těch fašistech vzala taková zloba???

Fakta2

(janekpilot1, 13. 1. 2009 21:44)

A uvědom si ještě něco ty blbečku vypatlaný!!! Že do plynu posílali celé rodiny!!!! Malé děti které se absolutně ničím neprovinily!!!Staré lidi kteří jen chtěli v klidu dožít a pro nikoho nebyly ani sebemenší hrozbou!!!! A potom ředové lidi kteří jen v klidu žili a nikomu neubližovali!!!Nemám zprávy o tom že by se do táborů dostali nějací vysocí funkcionáři zodpovědní za nějaké svinstvo či dokonce vládní činitelé židovského původu!!!Ale to si ty asi v té svojí duté vypatlané a tupé hlavě asi neumíš přebrat že???

Fakta

(Janekpilot1, 13. 1. 2009 21:38)

Zabývat se slabomylsným chudákem jakým je swastika88 snad asi ani nemá cenu poněvadž když má někdo IQ houpacího koně jen těžko mu budete něco vysvětlovat!!!K těm židovským "zrůdám " jak někdo napsal ano Aichman ,Mengele,ale i samotný "velkomožný" a swastikou 88 opěvovaný Hitler měl židovské předky!!!!!!! A bylo to veřejným tajemstvím a Hitler tím hodně trpěl a o to víc nesnášel židy!!! Žralo ho že v jeho žilách koluje ta "nečistá" krev!!! A taky ministr propagandy Goebels měl židovské předky!!! Co ty na to swastiko 88??? O tom jsi vůbec nevěděl že,blbečku???Hitler chtěl vyhubit židy ne proto že by to byli podlidé ale proto že se jich jako národa bál!!!!!!! Židé byli majetní a schopní obchodníci vlastnící ohromný kapitál a movité statky které Hitler chtěl jejich vyvražděním získat!!!!!!Ale tupec jako ty bude jen hajlovat a kdyby jsme se ho zeptali jaký má k tomu důvod tak by nám ani neuměl odpovědět že?Je sice fakt že se Židi jako národ dopustili hodně špatností v průběhu dějin lidstva ale který národ ne? Američani si hrajou na pána světa a taky je nikdo neposílá do plynu! A ten kdo se snaží v dnešní době popírat holocaust je podle mě také slabomyslný člověk!!!Vždyť i fotografie RAF letectva jasně ukazujou osvětim i se čtyřma krematoriema z nihž krematorium č.4 právě jede na plný výkon a z komína se valí hustý dým!!! Autentická Dobová fotografie z roku 1944!!! Kdo bude mít zájem ji vidět pošlu rád link.S pozdravem všem kteří mají rozum a hlavu v pořádku.

taky nechapu !!

(Andrea, 2. 1. 2009 18:30)

nechápu proč skins a nacis .. spojujete dohromady..je to odlišný ...

Chudaci :(

(Andrea, 2. 1. 2009 18:25)

Chudáci ty lidi :( ...Nenávist k Nacistům !!!!! Jak tohle mohli udělat..?....Nejvíc lituju lidí , kteří to přežili (Ano je dobře že přežlo tolik , ale zůstali jim strašně moc plno ošklivých vzpomínek :() ... Neumím si představit,že bych byla na jejich místě a nacisti by mi před míma očima vyvraždili celou mou rodinu.. Všichni nacisti by měli jít do koncentráku a prožít to ,co prožili milióny lidí...Lidi kteří přežili 2.světovou válku,jim se klaním..Neklaním se zrovna těm kteří též přežili 2.světovou válku a byli s Germáncema - ty bych přímo vystřílela...Nikdy nechci aby se to opakovalo ... !! ...

Hrůůůza

(Tomas, 21. 11. 2008 15:09)

Jsem tak trošku fanda dějepisu a hlavně se zajímám o 2.sv.v. Jsem moc rád, že vznikly takové stránky. Bohužel však žasnu nad tím, co sem může někdo napsat (swastika88). Žasnu nad tím, jak někdo může být takový omezený idiot. Zavedl bych, co nejautentičtější záběry z podobných míst a pouštěl to ve školách pořád dokola. Nechápu, jak může někdo podporovat nebo obhajovat taková zvěrstva.
Mrzí mě ale, že lidstvo se na to všechno snaží zapomenout. Nedávnou jsem navštívil Buchenwald a bylo to jako procházka po městském úřadě, vše byl zrestaurované a načančané. Dost tomu chyběla ta atmosféra a když jsem viděl průvod mladých Němců, jak se tam smějí a dělají si ze všeho srandu, to si tohle místo opravdu nezaslouší.
To co se v letech 1939 - 1945 nebo i to, co se stalo v SSSR za vlády Lenina a Stalina nebo v táborech ve Vietnamu apod. se už NESMÍ NIKDY STÁT!!!

Teď jo

(Dan, 9. 11. 2008 20:42)

Jo.a což tak tam být na tom místě v tom čase. předpokládám, že takový zážitek nikdo nechce...

Výlet

(Jitka,27.10.2008, 28. 10. 2008 11:21)

Zvláštní pocit, stat na místě, kde lidi tak strašně trpěli a umírali. ... Nezapomenutelny zažitek..

nejiste obvynovani

(rolli, 10. 8. 2008 19:31)

nejsem skin ani jiny posuk a v osvetimi jsem byl a take me to podlomilo mkolena i mou dusi ale caesm jsem dostal do rukou knihy a ty pisou jine veci at uz domenky tak i fakta ja se priklanim k tomu ze holokaust v teto mire nebyl

???

(-INTERLOPER-, 6. 8. 2008 22:39)

NELIDSKÉ ZACHÁZENÍ+NELIDSKÉ CHOVÁNÍ...zrůdy aj.lichotky jako by sedí na děje druhé světové války,krásně naučeno,nalito do prázdných makovic Norimberským trychtýřem-sečteno podtrženo bylo by zcela na místě si uvědomit,k čemu OPRAVDU koncentrační tábory byly určeny a KDO!!!tam byl likvidován....ostatně,byli to ti samí,co za plotem pod křídly svobody dělaly NÁJEZDY a RABOVALY sklady v táboře s potravinami a majetkem"zajištěných"subjektů-nebudu používat synonymum známého mrcho žrouta-není na tohle chování definice.
Američani a Indiáni?masakry a vyhlazování-přeživší skončily v rezervacích,na východě?Osvětim 1000 krát-a od těhlech sou tyto zdroje a zrůdách....dobře se to poslouchá-na závěr,jak si beru tlachání o zvěrstvech na vědomí....otázka-k čemu sloužil mimo jíné Cyklon B?-odpověď-na to samé
přeji krásný den

mathausen

(Lucie, 6. 8. 2008 21:37)

zitra se jedeme podivat do Mathausenu,v Terezine sme uz byli.je to tam hrozny.jak todle nekdo mohl dopustit tudle hruzu.nevim co rict,je mi strasne lito tech nevinnych lidi.Byli to hold zrudy.

Vždy se najde nějaký odpad

(-INTERLOPER-, 4. 8. 2008 22:43)

...."sběrné tábory"....po zhlédnutí některých"vzkazů"zde,už plně chápu k čemu sou zapotřebí!!!,na světě je mnoho ras,nebudu konkrétní,ale ze statistik i z běžného života vyplývá,u kterých převládá zločinnost a typ.vlastnosti primátů!!!(zápach,negramotnost spojená s nízkým intelektem)-znovu si prosím povšimněte,že nikoho a žádné"odpadky"nejmenuji,ovšem potrefená husa se jistě ozve a můj vzkaz se jistě stane terčem"milých"a inteligentních poznámek od jedinců-pro které by bylo třeba vybudovat jaká si zařízení-ve kterých by došlo....:-D k"nápravě"....a do Osvětimi se rád podívám(osobně sem byl jen v Terezíně)
s pozdravem

Auschwitz

(jan, 15. 7. 2008 12:05)

Vřele doporučuji návštěvu všem, kteří nenacházejí ty správné životní hodnoty.

Respekt

(Jitjaka, 7. 4. 2008 19:16)

Byla jsem v tomto lágru tenhle víkend a ...uhh!! Ještě asi nedokážu popsat své pocity, ale fakt je to síla. Člověk si uvědomí hodnotu každého z nás, i toho nejmenšího. Zvláště silně na mě pak zapůsobila báseň "My mrtví žalujem!" Jak se mohly takový zvěrstva dít ve 20. století!!! to nepochopím. Jinak for pitbulka: Poláci na tomto neštěstí nevydělávají, takže se tam žádné vstupné neplatí.
Doporučuju každému, ať tam jede!

Prosba

(Pitbulka 23, 2. 3. 2008 13:29)

Není tady prosím někdo kdo tam byl a mohl by mi přibližně říct kde to je a kolik se platí za vstup???Nemůžu najít nic takového.Díky

nacismus

(prozatím anonym, 31. 1. 2008 17:55)

Koncentrační tábory byli vraždící mašinérie.Ani nenacházím slova, protože ta hrůza se snad ani popsat nedá.Miliony lidí zabity plynem, zastřeleny, umučeny nebo zemřely na následky "vědeckých" pokusů nacistických "lékařů".Nikdy jsem ještě v koncentračním táboře nebyl, ale plánuju návštěvu.
Pro ty kteří uráží skinheads:Uvědomte si že nacističtí skinheads vznikli MNOHEM později a zcela obrátili myšlenky skinehads původních, kteří byli prakticky punková odnož, takže si prosím nepleťte nazi-skinheads a skinheads.
A pro ty co uráží nacionalisty:Uvědomte si že pojmy "nacista" a "nacionalista".Nacionalismus znamená láska k vlasti.Běžte na jakékoli nacionalistické stránky a zjistíte že všichni jsou antinacističtí.
A pro swastiku 88:Je vidět že jsi asi ještě neprobíral ve škole 2.světovou válku, a tvoje vyjadřování taky není zrovna na úrovni.Vy "rádobynáckové" umíte tak akorát mlátit cikány a hajlovat na náměstí.Pokud nejsi němec a tví příbuzní sloužili u wehrmachtu, SS apod., tak si moc nevyskakuj.Uvědom si že by na tebe došlo, pokud jsi Slovan.Po židech a ostatních by na řadu přišli Slované.Pokud někdo bude tvrdit že Árijci jsou nadrasa, tak ať my vysvětlí proč?Protože to hlásal nějakej "fuhrer"?Protože si zkrátka zamanul že povraždí půlku Evropy?Vždyť to byl masochistický nekrofilní psychopat.Četls někdy co vyžadoval po svých "partnerkách"?Laskavě si udělej v hlavě jasno.Jak by se ti líbilo kdyby se vlády ČR chopil nějaký ultranacionalista typu jako Hitler, a vyvraždil by všechny kteří opěvujou Hitlera?Chtěl bych tě vidět na cestě do plynových komor.Neonacistická přesvědčenost o nadřazenosti modrookých blonďáků není ničím podložená.