Jdi na obsah Jdi na menu
 


Osvobození Osvětimi.

Osvobození Osvětimi

Fotografie, 27. ledna 1945

Když do koncentračního tábora Osvětim vstoupili na konci ledna roku 1945 sovětští vojáci, nenašli tábor v jeho pravé podobě. Tisíce mužů, žen i dětí poslali nacisté v posledních měsících do plynových komor, tisíce evakuovali do továren v Říši na práci a tisíce jich v polovině ledna vyhnali na tzv. pochody smrti. V barácích zůstalo jen asi 7 000 vězňů, kteří už nebyli schopni pochodu a nacisté je před svým útěkem nestihli zavraždit.

 

Fotografie

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Už nikdy!!

(Dagi, 7. 10. 2006 20:27)

Je to hrůza,ani nevím,proč se na ty fotky vůbec dívám,když mi z toho naskakuje tak akorát husí kůže,když si pomyslím,jak asi museli ti lidé trpět... Byly to zlé časy,které se,doufám,už nikdy nebudou opakovat!!Nemá cenu teď přemýšlet o tom,co by se dalo v tu dobu udělat,kdyby....Nikomu bych to nepřála,snad ani těm,kteří se toho zůčastnili.Držím se totiž přísloví:"Nečiň to,co nechceš,aby druzí činili tobě."

Vyspela spolecnost to vedela

(Sarka Vranova, 12. 9. 2006 23:25)

v dobe kdy zacali byt koncentracni tabory opravdu v plnem proudu Americane i Anglicane otom vedeli!!!a nic neudelali,copak oni mohli za to ze jsou Zide??Nevybirame si narodnost ci nabozenstvi.....nikdy se to nesmi opakovat NIKDY!!!

videa

(Sigi, 10. 8. 2006 8:35)

Již chystám videa natočená američany když otevřeli brany koncentračních taborů.Jsou to otřesne zaběry a musim zvažit co uveřejním na svém webu,který je největším videowebem zabyvajícím se druhou světovou válkou - www.vojna.net

Zrůdy!

(Hanka, 29. 6. 2006 12:57)

Jsem názoru že toho koho dopadli měli zavřít a dělat mu podobné věci jako on dělal jim!ikdyž je to možná kruté ale já osobně bych to udělala!

všichni by to měli vidět

(Jan, 10. 5. 2006 13:25)

Nacistické zrůdy


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7